Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,816 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Gezuar ditelindjen PERANDOR: Keshtu lindi miti Adriano tek Interi!

VIDEO – Gezuar ditelindjen PERANDOR: Keshtu lindi miti Adriano tek Interi!
Inter Club Staff

Sot Perandori i Milanos, Adriano Leite Ribeiro ka ditelindjen dhe mbush 33 vjec.

Per te gjithe tifozet e Interit ai do te mbetet gjithmone Perandori, i cili tashme per fat te keq nuk luan futboll prej nje viti sepse eshte ende pa nje skuader. Ne fakt kalimi i tij tek Le Havre deshtoi ne momenti ne fundit sepse ai qe do te blinte ekipin francez, ndryshoi mendim ne momentin e fundit e nuk erdhi e keshtu skuadra Franceze nuk kishte mundesi financiare per mbylljen e kalimit te tij.

Por te gjithe tifozet e Interit, kur flitet per Adrianon, kane akoma ne mendje momentin kur legjenda prej Perandori lindi: Ishte gusht, viti 2001, nje miqesore ne Bernabeu. Adriano, pak minuta nga fundi ‘hedh ne ere; porten e Real Madrid: 2-1 per Interin dhe legjenda filloi rrugetimin.

Kjo eshte video e momentit magjik:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.