Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

959 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Baba: “Klube te medha jane pas tij. Ka nje kontrate, varet nga…”

Agjenti i Baba: “Klube te medha jane pas tij. Ka nje kontrate, varet nga…”
Bujar Berishaj

Mes befasive te ketij sezoni ne Bundesliga eshte sigurisht edhe Augsburg, ne gare per nje vend ne EL.

Dhe mes lojtareve qe kane rene me shume ne sy eshte mbrojtesi i ri ganez i klasit ’94 Abdul Rahman Baba, qe ka terhequr vemendjen e klubeve italiane si Inter dhe Roma, por eshte atyre europiane si Real Madrid dhe Chelsea. Per Calciomercato ka folur agjenti i tij, Kurt Okraku, keto jane fjalet e tij:

“Eshte e vertete, disa nga keto klube te medha jane te interesuara per klientin tim dhe sigurisht ai eshte shume krenar dhe i lumtur per kete gje. Por Baba ka nje kontrate te gjate (qe skadon ne 2019) me Augsburg dhe ka synim qe ta respektoj. Ka mundesi qe te luaj ne ItaliVaret gjithcka nga Augsburg: klubi do te vendos nese e shet ose jo ne kete vere.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.