Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,378 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir, enderra quhet Juan Mata: ne Angli shohin nje aleat per zikalterit

Bujar Berishaj

Inter dhe Manchester United mund t’i japin jete disa shkembimeve interesante te merkatos se veres.

Ka nje lojtar qe i pelqen zikalterve dhe eshte Juan Mata, qe mund te perfshihet ne disa tratativa me Interin. Shtypi anglez thote qe Miranda eshte objektivi primar i Red Devils dhe raporton qe cmimi i tij sillet rretj 20 milione euro.

“Inter mund te perdor Mirandan per te arritur te Mata. Presidenti indonezian Erick Thohir do te kerkoj te bind spanjollin te transferohet ne Milano, me lojtarin qe eshte i lumtur ne Old Trafford dhe deshiron te zgjat kontraten. Mata, 27 vjec, ka akoma 2 vite kontrate dhe perfiton 6 milione euro ne vit. Inter mund te pershpejtoj tratativen nese Mourinho, ashtu sic pritet te ndodh, do te largoj spanjollin nga ishulli”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.