Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,121 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Al Khelaifi perdor ironine: “A eshte i mundur te transferohet Skriniar te PSG? Nese do arrijme te marrim…”

Al Khelaifi perdor ironine: “A eshte i mundur te transferohet Skriniar te PSG? Nese do arrijme te marrim…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme, pak perpara hedhjes se shorit te Champions League ne Turqi, per mediat ka folur edhe presidenti i Paris Saint Germain.

Keshtu, Nasser Al-Khelaifi ka qene prezent ne kete short, duke u pergjigjur edhe per nje pyetje te gazetareve per Skriniar.

Ka qene pikerisht L’Equipe, gazeta e famshme franceze diten e djeshme qe ka dhene nje lajm teper te bujshem per Skriniar-PSG.

Sipas tyre, ne fakt Inter ka vendosur te braktise tratativen me PSG pikerisht pas nje kercenimi te Nasser Al-Khelaifi.

Ai ne nje fare menyre ka kercenuar Interin se nese nuk pranojne oferten e PSG per Skriniar, ai do e marre ate me parameter 0.

Kjo ka bere qe Beppe Marotta te mos pranoje qe te vazhdoje tratativen me PSG dhe fjalet e Nasser Al-Khelaifi jane marre si presion i paster.

Nderkohe, diten e djeshme, pyetjes se gazetareve prezent ne Stamboll, Nasser Al-Khelaifi i eshte pergjigjur me ironi.

“A eshte e mundur qe Paris Saint Germain te bleje Milan Skriniar? Nese do kemi mundesine qe kete vere te blejme nje lojtar, do jua themi neper media. Mos e kini me merak fare…”, ka deklaruar ai.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.