Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,544 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SKY – “Inter, ndodh e papritura ndaj Cremonese? Inzaghi po mendon te ule ne stol edhe…”

E FUNDIT NGA SKY – “Inter, ndodh e papritura ndaj Cremonese? Inzaghi po mendon te ule ne stol edhe…”
Inter Club Staff

Tashme mungon vetem nje dite nga rikthimi i zikalterve te Inzaghit ne fushen e lojes dhe menjehere perballe do te jete Cremonese.

Inter ka detyren qe menjehere te beje te harrohet humbja e papritur ndaj Lazios si dhe syte do te jene edhe nga derbi gjithashtu.

Nga Sky Sport 24 ne keto caste vine keshtu edhe te rejat e fundit rreth formacionit te Interit per neser ku nuk mungojne as surprizat.

Sipas tyre do te kete ndryshime thelbesore ne sulm, ne mesfushe por madje edhe ne porten e mbrojtur deri me sot nga Samir Handanovic.

“Te rejat e para qe vine nga Appiano tregojne se balotazhi ndermjet Dzeko dhe Correa eshte i hapur per te zene vendin e Lukakut”.

“Belgu do te mungoje per nje demtim, dhe Lautaro do te luaje titullar. Keshtu, duke pare mungesen e Lukakut, Inzaghi nuk ka vendosur akoma”.

“Nderkohe, ne porte shanse te medha per te pare Onana ne porte i cili do te beje keshtu edhe debutimin si portier i Interit”.

“Ai do te ule keshtu Handanovic per here te pare ne stol pas shume kohesh per zgjedhje teknike dhe jo per demtim”.

“Per tu pare nderkohe nese ne te djathte do te kete hapsire edhe per Bellanova apo Darmian ne vend te Denzel Dumfries”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.