Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,214 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Amerika Latine, sa shume talente: Edhe Interi vezhgon me kujdes…

Amerika Latine, sa shume talente: Edhe Interi vezhgon me kujdes…
Inter Club Staff

Eshte dicka e qarte lidhja e forte e futbollit Italian dhe atij amerikano latin. Italia dhe shpesh here Interi e ka pare gjithmone Ameriken Latine si nje kanal preferencial per te zbuluar talente. Lojtare te rinj qe me pas ne Serie A jane bere kampiona te medhenj.

Argjetina eshte e para, por natyrisht nuk mbetet mbrapa as Kili dhe Kolumbia: Nicolas Castillo (Club Deportivo Universidad Católica) eshte nje nga gjerat me te bukura te futbollit Kilian, sulmues i shpejte dhe i forte, klasi 1993 dhe ne Itali ka terhequr shume vemendjen e Interit – Branca ka folur per djaloshin – Napolit, Udineses dhe Fiorentines.

Kapitulli Kolumbi: Balanta dhe Carbonero, te dy jane ne pronesi te River Plate, dhe tek ata jane hedhur syte e gjithe europes, pa harruar Lanzinin, trekuartist i paster. Edhe per Paredes eshte degjuar te flitet shume, sidomos nga Roma e walter Sabatini qe deshiron ta mare ne Rome.

Seria A po pres per ta…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.