Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

471 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – 30% i Morattit ne realitet eshte 28.3% sepse…

Gazzetta – 30% i Morattit ne realitet eshte 28.3% sepse…
Inter Club Staff

Milano zikalter po pret ardhjen e Erick Thohir qe do te jete ne Milano te enjten. Ndersa te premten eshte asambleja e aksionereve dhe do te kuptohet nese Massimo Moratti do te qendroje ende President apo jo. Me siguri, prezenca e ish Pronarit Interist nuk eshte ne diskutim ne kete mbledhje.

Sot ne mengjes Gazzetta dello Sport ka folur per klauzolen qe shpeton tifozet, nje garanci qe Moratti ka mare per familjen e tij: Nese indonezianet nuk do te investojne tek Interi atehere ai mund ta mare direkt Interin perseri. 30% i tij shpjegon e perditshmja Italiane eshte ne realitet 28.33% sepse eshte nje 1,6% aksionesh qe i mbeten Pirellit dhe pastaj eshte dhe 0.1% qe i takon disa aksionistave te vegjel te cileve do i prezantohet manjati indonezian pikerisht te premten ne mengjes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.