Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

539 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Antonio Conte zbulon: “Ne karrieren time kam kerkuar vetem nje lojtar dhe kjo ka ndodhur tek Interi: behet fjale per…”

Antonio Conte zbulon: “Ne karrieren time kam kerkuar vetem nje lojtar dhe kjo ka ndodhur tek Interi: behet fjale per…”
Inter Club Staff

Diten e sotme eshte publikuar intervista e plote e Antonio Contes per revisten SportWeek ku ai ka folur perseri per eksperiencen e tij tek Interi.

Ai eshte ndalur te blerja e nje lojtari zikalter ne vecanti dhe ka treguar se si ne karrieren e tij, ai ka kerkuar vetem nje lojtar me ngulm.

Ai e nis fjalen e tij me supozimin ne Itali se ai ka shkuar te Tottenham se ata mund te shpenzojne ne merkato.

“Mua me vjen te qesh nga kjo histori. Shikoni karrieren time, me shume i kam bere klubet te fitojne se sa te humbasin para.”

“Kam punuar shume me lojtare te rinj, nuk kam zhvleresuar kurre atlete. Te gjithe lojtaret qe kam punuar une kane fituar vlere ne merkato.”

“Une ne karrieren time kam kerkuar vetem nje lojtar dhe kam qene tek Interi kur e kam bere kete.”

“Eshte Lukaku. E kerkova ne baze te objektivav qe ishin te medhenj. Drejtuesit e Interit me erdhen ne shtepi dhe me thane se donin te hidhnin poshte Juventusin dhe ta dergonin Interin ne krye te botes.”

“Me thane se kishte disponueshmeri te medha ekonomike. Kerkova Lukaku duke e quajtur thelbesor.”

“Por shiko se sa shume eshte shitur ai. Sa u ble dhe sa u shit. Si Hakimi. Une mund te flas edhe per vleresimin ekonomik qe ka sot Barella, Bastoni, Lautaro, qe perpara se te shkoja une nuk luante…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.