Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

524 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bobo Vieri del hapur: “Ke zgjedh ndermjet Dzeko dhe Lukaku? Gjithe jeten time do te zgjidhja vetem…”

Bobo Vieri del hapur: “Ke zgjedh ndermjet Dzeko dhe Lukaku? Gjithe jeten time do te zgjidhja vetem…”
Inter Club Staff

Me sa duket Bobo Vieri kohet e fundit ka pranuar te beje krahasime te ndryshme ndermjet Dzeko dhe ish-sulmuesve te Interit.

Vetem pak dite me pare, ai ka krahasuar Icardin me Dzeko dhe ka thene se ai preferon Dzeko perpara argjentinasit.

Por diten e sotme duket se Bobo ne emisionin e tij ne Bobo Tv ka folur per nje krahasim tjeter, ate te Lukakut me Edin Dzeko.

Kesaj radhe ish-lojtari italian ka qene shume i qarte dhe ka thene se ai njerin prej tyre do e zgjidhte gjithe jeten.

“Ndermjet Dzeko dhe Lukaku une zgjedh Lukaku gjithe jeten. Nese duhet te zgjedh nje, zgjedh gjithmone belgun.”

“Me nje teknik si Conte qe punon shume nga aspekti fizik, eshte perfekt, sepse ai eshte ne natyren e duhur per tu zhvilluar dhe per tu rritur.”

“Te ben edhe 30 gola ne sezon sepse di se si te qendroje brenda skuadres gjate gjithe ndeshjeve. Pastaj me fizik te dalin ndonjehere golat edhe nga hici.”

“Dzeko eshte me i afte nga ana taktike, punon me shume per manovren por per mua Lukaku eshte nje tank.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.