Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

363 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Appiano Gentile, prezent Nainggolan dhe Brozovic…

Appiano Gentile, prezent Nainggolan dhe Brozovic…
Ardis
  • On 14/10/2018, 16:47

Gjesti i duhur nga Brozo dhe Nainggolan qe jane paraqitur ne Appiano Gentile per stervitje.

Radja Nainggolan dhe Marcelo Brozovic nuk njohin pushime. Te dy futbollistet zikalter, pavaresisht se kane probleme te vogla muskulare, jane paraqitur rregullisht ne Appiano Gentile, pavaresisht se Spalletti i ka dhene dite pushim, per te qene sa me te gatshem ne prag te derby-t.

Belgu ka nje problem ne kembe ndersa kroati lodhje ne kofshe: “Te dy jane treguar madheshtore ne prag te derby-t. Nese ekipi nuk eshte stervitur duke perfituar nga dy site pushim qe ka dhene Spalletti, per belgun dhe kroatin portat e Appiano Gentile kane mbetur te hapura. Si dje ashtu edhe sot. Nuk ka pushim per ta pavaresisht se eshte e diele: ata te dy do te jene duke djersitur ne fushen e Appiano Gentile”. 

“Derby po afron dhe asnjeri nga ata te dy nuk do qe te humbase kete ndeshje. Ne kete menyre kane hequr dore nga nje weekend jashte Milano-s sebashku me familjet e tyre dhe do te kryejne programin e nevojshem te stervitjes per tu prezantuar ne formen me te mire te mundshme per ndeshjen brenda qytetit”.

Nje demonstrim i duhur qofte per lidhjen me bluzen zikalter qofte per profesionalitetin qe tregojne keta dy lojtare te cilet, ne te kaluaren jane akuzuar qe nuk kane sjelljen e duhur jashte fushes”, shkruan Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.