Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 2, 2022

Scroll to top

Top

390 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter dhe Milan, lojtari kyc ne derby do te jete mesfusha.

Inter dhe Milan, lojtari kyc ne derby do te jete mesfusha.
Ardis
  • On 14/10/2018, 17:38

Nje jave larg derby-t te Milano-s. Inter-i dhe Milan-i po pergatiten, tifozet i kane shpresat tek sulmuesit e tyre, Icardi dhe Higuain. Por lojtaret kyc te ndeshjes brenda qytetit mund te jene te tjere. Keshtu shkruan TuttoSport:

“Asnje nuk kerkon te nenvleresoje rendesine e Icardi-t dhe Higuain, ose te dy sulmuesve argjentinas te cilet e kane treguar veten e tyre ne kombetaren argjentinase. Por ata jane finalizuesit, ata qe transformojne, me shume se nje here”.

“Lojtari kyc, me gjeresisht, ne fakt eshte ai qe nderton, ai qe ofron. Dhe ne kete prizem, Milan-i duket se ka pak avantazh, te pakten te verifikohen kushtet fizike te Suso-s, sigurisht me te fillon aksioni, por ndonjehere edhe e shkaterron lojen e kuqezinjve, ne krahasim me Nainggolan, mbi te cilin Interi ka investuar ne vere pikerisht per te pasur nje lojtar qe eshte ne gjendje te drejtoje orkestren zikalter”.

“Lojtare shume te ndryshem dhe per me teper me role te ndryshme ne fushe, spanjolli ne keto javet e fundit ka vene ne dukje nje karakteristike te tijen me te mire: asist. Ka realizuar 6, ne kampionat, ashtu edhe golat ne total me Milan-in qe jane 15, mese e dukshme efekti i spanjollit ne ekonomine e skuadres. Per te mos e humbur zakonin, Suso ka arritur te realizoje disa edhe me kombetaren spanjolle, ne miqesoren kunder Wells-it. Nje rikthim i bukur ne kombetaren spanjolle, qe prej nje viti distance me debutimin e tij”.

Ndersa ne anen tjeter, Nainggolan, me kombetaren belge e ka mbyllur hesapin, ne kuptimin qe trajneri belg Martinez ka vendosur qe te mos e grumbulloje me. Ka perfituar per te rritur nivelin e stervitjes ne Pinetina, per te kerkuar te gjeje ate forme qe, mbas demtimit ka humbur fillimin e sezonit, dhe akoma i mungon. Nuk eshte akoma Nainggolan-i qe Spalletti ka mesuar te doje dhe te vleresoje tek Roma, qe e kerkon aq shume tek Interi: ku i dihet, kthesa mund te jete derby, nje ndeshje qe Radja ne Rome i luante me shume vendosmeri: ne 16 ndeshjet e fundit kunder Lazio-s, ka realizuar dy gola dhe dy asist”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.