Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

1,095 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio: “Skuadra e forte por nuk vrapon. Mazzarri…”

Ausilio: “Skuadra e forte por nuk vrapon. Mazzarri…”
Ardi Deda

Piero Ausilio pas ndeshje kunder Fiorentines, ka bere nje analize te qarte ne mikrofonat e Sky. Ja dhe fjalet e tij: “Kisha menduar se humbja me Cagliarin ishte vetem nje aksident, nje ndeshje e keqe dhe nje faqe shume e keqe e historise se tanishme te Interit sepse vinim nga nje periudhe e mire. E kam konsideruar ate ndeshje si nje episod i vetem. Kjo me ka bere te mendoj, kemi bere nje analize ne dhomat e zhveshjes. Kemi ndonje problem: kemi probleme fizike, eshte nje skuader qe nuk vrapon, qe humb te gjitha dyluftimet, vjen gjithmone me vonese tek topi. Dime edhe se cilat mund te jene disa nga justifikimet. Kemi kohe per te shfaqur veten, jemi ne javen e gjashte. Nuk duhet te bejme drama por nje seri analizash. Mund te dalim nga kjo gje dhe se bashku mund tia dalim. Skuadra eshte kompetitive, eshte nje trajner qe ka eksperienc te madhe, me vlere, eshte perballur tashme ne karrieren e tij me momente te veshtira dhe ia ka dale gjithmone ne menyren me te mire”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.