Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,257 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ayew nuk rinovon me Marseille, Interi mendon?

Ayew nuk rinovon me Marseille, Interi mendon?
Rinor Sopaj

Në muajt e kaluar thuhej që marrëveshja mes lojtarit dhe klubit praktikisht ishte kryer dhe se lojtari kishte rinovuar edhe për një vit tjetër.
Mirëpo, ndonjë lajm zyrtar asnjëherë nuk arriti nga asnjëra palë dhe sipas RMCsport lojtari nuk ka për qëllim rinovimin me klubin francez.
Në Qershor, lojtari do të jetë pa kontratë dhe shumë klube të mëdha janë vënë pas ganezit, protagonist në kombëtaren ganeze në kompeticionin e fundit të zhvilluar (Kupa e Afrikës).
Përvec Everton, Liverpool, Neëcastle dhe Borussia Dortmund, duke i ndjekur gjurmët e tij janë edhe dy klube italiane: Napoli dhe Inter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.