Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,334 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat nga Gazzetta – 8 epike per Brozovic, me pas 6-ta dhe nota jo kaluese. Mbrapa vetem Skriniar…

Notat nga Gazzetta – 8 epike per Brozovic, me pas 6-ta dhe nota jo kaluese. Mbrapa vetem Skriniar…
Inter Club Staff

Jane plot gjashte notat poshte gjashtes nga Gazzetta dello Sport per lojtaret e Interit qe zbriten dje ne fushe ndaj Beneventos.

3/4 ne mbrojtje kane note jo kaluese: D’Ambrosio eshte me i dobti me noten 5, me pas Miranda dhe Nagatomo me 5,5. Vetem Skriniar shpeton ne mbrojtje me noten 7. Keq edhe mesfusha, ku Borja Valero dhe Vecino jane vleresuar me 5,5 dhe gjithashtu edhe Perisic.

Shpeton vetem Handanovic, Candreva, Joao Mario dhe Icardi (te gjithe 6), dhe natyrisht MVP i ndeshjes Marcelo Brozovic me noten 8: “Nje nga ato ditet kur ai ka ‘nur’ dhe shkelqen ne menyre epike. Jo shume hermetik, por natyrisht epik. Ky eshte Brozovic i vertete?”, shkruan e perditshmja italiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.