Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

808 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Campagnaro: “Inter, pas pak tregoj gjithcka. Kam Mazzarrin ne zemer…”

Campagnaro: “Inter, pas pak tregoj gjithcka. Kam Mazzarrin ne zemer…”
Xhorxh Gellci

Ne pritje per tu bashkuar me Interin, Hugo Campagnaro flet ne Argjentine ne programin radiofonik Deportivo Futbol Show. Kjo eshte intervista e plote e tij:

Shume media te kane nominuar si nje nga mbrojtesit me te mire te kampionatit. Cfare do te thote per ty?

“Eshte shume e rendesishme per mua. Kur mediat te lavderojne tregon se po ben nje pune te mire dhe eshte dicka qe secili deshiron ta kete ne futboll. Kjo me ben te lumtur.”

Mendon qe sezoni i shkuar ishte sezoni me i mire tend ne Europe?

“Po, mendoj se po. Ne fakt, rezultatet kane qene te mira, sepse nese nuk do te behej fjale per Juventus, qe ishte me e forta e kampionatit, do te luftonim dhe do te fitonim Serine A. Duhet te ishim te dytet, por arritja e Champions me ka dhene shume kenaqesi.”

Deshiron te japesh nje mesazh lamtumire per tifozet e Napolit?

“U uroj me te miren per sezonin e ardhshem. Eshte nje popull qe meriton shume dhe ka fituar shume pak ne vitet e fundit.”

Cfare mund te na thuash per oferten e Inter?

“Per momentin, asgje (qesh). Jam tek Napoli deri ne 30 qershor. Po pres fundin e kontrates per te lajmeruar levizjen time te rradhes.”

Te ka kaluar ndonjehere ne koke te hysh ne skuadren kombetare italiane?

“Ne nje pike, po. Mediat italiane kane folur per nje grumbullim te mundshem, por nuk ka ardhur kurre. Per fat te mire nuk kam patur asnjehere nje oferte nga Italia sepse do te duhej te hiqja dore nga Argjentina.”

Ne qofte se do te duhej te zgjidhje nje trainer gjate karrieres tende, ke zgjedh?

“Ne vitet e fundit kam patur te njejtin trainer, Walter Mazzarrin. Kam shenuar shume ne karrieren time. Bashke me te kam patur Giacchini tek Piacenza, personalisht mendoj se keta te dy me kane dhene me shume se sa te tjeret.”

Kur do e mbyllesh karrieren?

“Do te luaj deri ne 36 ose 37 vjet. Do te shikojme per sa kohe do me lejoje fiziku, por edhe forca mentale eshte shume e rendesishme ne keto nivele. Per momentin, te dyja keto jane ne rregull.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.