Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

517 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Campagnaro: “Kurioz per Interin qe po lind. Tani…”

Campagnaro: “Kurioz per Interin qe po lind. Tani…”
Xhorxh Gellci

Ne fund te ndeshjes miqesore, Hugo Campagnaro ka komentuar keshtu golin e pare me fanellen zikalter te Interit: “Ishte nje test i rendesishem, synojme te bejme lojen per te cilen kemi punuar gjate javes. Dicka nga kjo loje po e shohim, por kemi akoma shume per tu rritur. Jemi te lodhur dhe kembet nuk ecin. Mendja eshte, por ndonjehere eshte e veshtire ti besh levizjet. Por mendoj se jemi perpara, duke pare vitin e pare te pregatitjes qe kam bere me trainerin tek Sampdoria dhe Napoli. Duhet te permiresohemi fizikisht dhe taktikisht, por ka shume kohe per te punuar, dhe tani vijne miqesoret me te veshtira. Ndoshta traineri ka te drejte te merzitet ndonjehere, sepse deshiron te na fute ne koke konceptet e tij. Nuk e di kur do e shohim Interin e vertete te Mazzarrit, por te gjithe cunat me kane cuditur, ka disa te rinj qe po konfirmohen, dhe te tjeret jane eskperte prej kohesh. Jam kurioz te shoh cfare do te ndodhe me vone.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.