Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

525 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Capello i mbyll gojen te gjitheve ne studio: “Juventusi mund ti mundi te gjitha, por kampione do te dale…”

Capello i mbyll gojen te gjitheve ne studio: “Juventusi mund ti mundi te gjitha, por kampione do te dale…”
Inter Club Staff

Si gjithmone, Fabio Capello ka qene prezent diten e djeshme ne Sky Calcio Club, ne emisionin e zakonshem te Sky Sport.

Ai ka folur per ndeshjen Atalanta-Juventus, per luften per titull dhe per mundesine qe Allegri te luftoje per Scudetton.

Por ka qene pikerisht ketu momenti kur Capello i ka mbyllur te gjitheve gojen ne studio duke thene se Juventusi nuk eshte ne lufte per titull.

Ai ka thene qe ne fillim te sezonit se Inter do te fitoje Scudetton dhe duket se vazhdon ta beje kete edhe tani qe Interi nuk eshte me ne vendin e pare edhe pse me nje ndeshje me pak.

“Duhet ta pranojme. Juventusi ne kete moment eshte bere nje skuader e kompletuar, mund te luaje me cdo skuader.”

“Edhe per Scudetto? Jo, mos u fusni ne ate histori. Scudetto eshte i Interit. Ata jane dicka tjeter ne krahasim me te tjeret.”

“Per te luftuar per titull, Juventusit i mungon dicka akoma. Inter ne kete moment ka me shume kualitet se Juventusi.”

“Por mendoj se ata kane te gjitha shanset qe kete vit te futen ne Champions League nese do te vazhdojne te rriten.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.