Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

429 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Caressa: “Inter me shume mungesa ne derbi? Perballe eshte Milani, me duket se po harroni se cfare Interi…”

Caressa: “Inter me shume mungesa ne derbi? Perballe eshte Milani, me duket se po harroni se cfare Interi…”
Inter Club Staff

Gazetari Fabio Caressa, i pyetur per Sky Sport, ka folur per derbin ndermjet Interit dhe Milanit qe do te luhet te dielen ne darke ne San Siro.

Ai duke folur per Derby-ne e Milanos, eshte ndalur shume edhe te ndeshjet e fundit ndermjet dy skuadrave ne Serie A.

Sipas tij, Interi po nenvleresohet me shume nga sa duhet per shkak te mungesave sepse zikalterit kane ditur te marrin gjithmone nje rezultat ndaj Milanit ne vitet e fundit.

“Do te jete nje derbi shume zbavites, i luftuar, por po vjen shume shpejt dhe mund te luhet me liri sepse ndeshje ka plot.”

“Ka publik ka me pak tension natyrisht, por nga njera ane eshte bindja e Interit per aftesite e veta dhe nga ana tjeter skuadra e re e Milanit me ne krye Ibren.”

“Jam kurioz ta shoh kete ndeshje por jam i bindur se Interi veshtire se i gabon ndeshje te tilla, e ka treguar se me Milanin ne vitet e fundit eshte konsoliduar shume.”

“Conte i pergatit keto ndeshje me nje intensitet prej manjaku. Do te jete nje ndeshje shume e bukur per tu pare.”

“Por edhe pse perballe eshte Milani, qe ka 9 pike ne tre ndeshje, me duket se po harroni se cfare Interi ka bere ne derbi vitet e fundit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.