Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

379 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, shperthen edhe Inzaghi: “Eshte e papranueshme ajo qe ndodhi. Nje skuader nuk duhet kurre te…”

Inter, shperthen edhe Inzaghi: “Eshte e papranueshme ajo qe ndodhi. Nje skuader nuk duhet kurre te…”
Inter Club Staff

Nje tjeter rezultat shume i keq per Interin e Simone Inzaghit pas humbjes me Liverpool dhe menjehere vjen nje humbje me Sassuolon.

Kesaj radhe keta te fundit bejne shume me mire se Interi dhe i fusin ne mendje zikalterve shume mendime te keqija per te ardhmen.

Nderkohe, i pari qe ka folur per mediat dje pas ndeshjes ka qene pikerisht Inzaghi, i cili eshte shprehur shume i ashper me skuadren.

“Jam shume i nevrikosur per menyren si jemi perballur me kete ndeshje. Kemi pasur tre dite qe prej dites se merkure, kemi folur.”

“E dinim si luante Sassuolo, duhet te ishim te kujdesshem. Ne pjesen e dyte kemi provuar qe te organizojme dicka, por pertej meritave te Sassuolos dhe problemeve ne fushe, nuk na doli asgje.”

“Do te analizojme me kujdes cdo gje dhe do te gjejme energji fizike dhe mendore. Kemi pesembedhjete finale deri ne fund.”

Po mungon kthjelltesia perpara portes?

“Kemi krijuar shume, por nuk ja kemi dale ta hapim dot. Ne fund te pjeses se pare do tek isha nderruar me shume se dy lojtare, por kemi humbur shume detyra ne ate moment.”

“Kemi kerkuar ta hapim prape por nuk ja dolem. Do te jete momenti per te bere nje analize te thelle sepse nuk eshte dicka e mire ky moment dhe duhet te jemi te zotet ta hedhim pas shpines.”

“Duhet te jemi te forte edhe pertej mungesave. Pertej episodeve dhe skualifikimeve… Duhet te ecim perpara dhe te shohim cfare do te thone piket ne fund.”

Mungesa e Brozovic eshte thelbesore? Ka pasur ankth pas derbit?

“Tension apo ankth nuk besoj. Kampionet e medhenj jane te mesuar te luajne ndeshje te tilla. Me shume mundesi na ka munguar kthjelltesi dhe fuqi fizike dhe mendore.”

“Por per fat te keq kemi pesuar dy gola shume shpejt dhe me pas jemi goditur. Jemi gjithesesi sulmi me i mire. Do te rikthehemi te shenojme edhe me me shume bindje sepse krijojme shume.”

Keni pesuar me shume gola. Shqeteson kjo?

“Po. Mendoj se kjo po ndodh sepse nuk po shenojme. Sot duhet te ishim me te zotet dhe te kujdesshem sepse ne e dime shume mire si luan Sassuolo.”

“Nese deshiron te fitosh Scudetto, nuk mund te luash keshtu. Nuk mund te perballesh me kundershtarin keshtu.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.