Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

Uncategorized

Eto’o: “Ajo qe ndodhi tek Inter eshte histori”

04/02/2014, 0:50 |

Ish lojtari i Interit Samuel Eto’o, tani tek Chelsea, eshte intervistuar nga Le Monde: “Une jam Samuel Eto’o, nuk kam me asgje per te vertetuar. Perkundrazi, vetem dua te kenaqem. Keta qe e analizojne futbollin e dine qe … Read More

Me ne fund Hernanes: “Inter, deshiroj te beje diferencen. Sa i emocionuar, po realizoj nje enderr. Tani…”

01/02/2014, 14:28 |

Vijne fjalet e pare te goditjes se madhe ne merkato te Interit, Anderson Hernanes per InterChannel.

Ja intervista e bere nga Roberto Scarpini ne InterChannel me Brazilianin: “Jam shume i lumtur, i falenderoj te gjithe per … Read More

Sky – Hernanes, detajet e kontrates se tij me Interin. Marveshja me Lazion…

30/01/2014, 23:30 |

Lojtari ka nje marveshje me Interin. Agjenti i tij ka folur me Brancen dhe Ausilion ne seline e Interit dhe kontrata per mesfushorin do te kete kater vjet e gjysem me 2,9 milion euro neto ne sezon e … Read More

Inter-Real Madrid 3-1, 25/11/1998 – Mbremja e Divin Codino

29/01/2014, 16:30 |

Episodi i tete ne rubriken “RewInter” qe rastis me nje ndeshje qe eshte gdhendur ne historine zikalter, ose ndryshe ndeshja Inter-Real Madrid me date 25 nentor 1998. Nje ndeshje spektakolare, ne nje sezon 1998-1999 te mallkuar negative, qe mbyllet me … Read More

SportMediaset – Ja formacioni i mundshem Anti-Catania

25/01/2014, 15:39 |

Walter Mazzarri e ka mendjen vetem tek Catania. Tekniku zikalter, i dribloi te gjitha pyetjet per merkaton sot, dhe dha te dhena te rendesishme per sa i perket formacionit qe do te zbrese neser ne fushe. Sipas asaj … Read More

Vucinic deshion vetem Interin. Ai hoqi dore nga rroga aktuale per…

25/01/2014, 14:57 |

Tek Juventusi ai fiton 3.2 milion euro ne sezon deri ne vitin 2015, por Mirko Vucinic ishte dhe eshte gati qe ta reduktoje kete shifer vetem e vetem qe te veshe bluzen zikalter. Sulmuesi Malazez duket se i … Read More

Hugo: “Tifoze, tani mos na fishkelleni. Dhe mbi Guarin…”

22/01/2014, 16:46 |

Hugo Campagnaro ka folur ne mikrofonat e Sportmediaset per ceshtjen Guarin. Ja dhe fjalet e tij: “Nuk e di nese Guarin do te qendroje ose do te ike. Ne duhet te mendojme sa me pak se cfare ndodh … Read More

Tra Calcio e Mercato- Ranocchia ne fije te perit. Dhe nje prapaskene verore per Pereiran…

17/01/2014, 22:45 |

Janari po behet me i gjalle dhe keshtu edhe merkato e Interit, qe nuk ka nisur akoma, por fillon te levize dicka per pikat kyce. Ai qe mendon per skuadren doreleshuar do te ngelet i zhgenjyer. Thohir ishte … Read More

Gazzetta – Longo, Interi i kerkon 4 milion Verones…

17/01/2014, 16:34 |

Gazzetta dello Sport flet per situaten qe lidhet me Samuele Longon. Lojtari i talentuar Italian i cili eshte huazuar tek Verona nuk po gjen hapsiren te cilen ai deshironte ne fillim te sezonit, dhe tashme eshte nje hap … Read More

Nagatomo: “Sezon i cuditeshem, kurre nje penallti per ne. Kam folur me Honden…”

15/01/2014, 15:50 |

Mbrojtesi i krahut te Interit, Yuto Nagatomo ka folur ne mikrofonat e Sport Mediaset dhe ka komentuar keshtu momentin negativ te Interit dhe ardhjen e bashkombasit te tij tek Milan, Keisuke Hondes: “Ky sezon eshte shume i cuditeshem, … Read More

Kuzmanovic peprara Krishtlindjeve ishte i destinuar te largohej, por tani…

14/01/2014, 17:22 |

Matri eshte larguar nga Milano me drejtim Firenzen: Do te shkoje te luaje deri ne qershor ne huazum tek Fiorentina. Sulmuesi milanist kishte perfunduar sipas mediave ne shenjestren e Interit, e cila kishte propozuar nje shkembim Matri-Kuzmanovic, por … Read More

Lazio-Inter 0-3, 06/05/1998 – Zamorano-JZ-Ronie: Parisi eshte zikalter.

14/01/2014, 16:29 |

Episodi i Shtate ne rubriken “RewInter”, nje kujtim qe, sigurisht, eshte nje nga me te bukurit. Artikulli i sotem i eshte kushtuar triumfit te pare te presidences Massimo Moratti, me date 6 Maj 1998, me nje mjedis te … Read More

Milan-Inter 0-3, 22/03/1998 – Te papermbajshtem Cholo-Ronie, kuqezinjte te shpartalluar.

11/01/2014, 15:20 |

Episodi i gjashte per rubriken “RewInter”, qe do te komentoje dhe analizoje nje ndeshje te paharrueshme te presidences Moratti, qe akoma sot e kesaj dite eshte ne mendjet dhe zemrat e tifozeve zikalter. Po flasim per derbyn e … Read More

Cfare shakaje ne Firenze! Shume mire Bardi, Mbaye dhe Benassi. Mirese u ktheve Joel Obi.

07/01/2014, 16:27 |

Rikthehet, si zakonisht, rubrika “La Meglio Gioventu” qe, si perhere, ofron ekskluzivisht hapesira per te rinjte e shkolles zikalter qe kane treguar veten e tyre, si ne menyren negative ashtu edhe pozitive, ne javen e sapo kaluar te … Read More