Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

387 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eksperti i merkatos: “Inter kerkon te blindoje Icardin dhe Skriniar. Marotta ka vendosur bazat per…”

Eksperti i merkatos: “Inter kerkon te blindoje Icardin dhe Skriniar. Marotta ka vendosur bazat per…”
Ardis
  • On 24/11/2018, 17:23

Ne editorialin e tij tek tuttomercatoweb.com, Niccolo Ceccarini ka folur per strategjite e ardhshme te Inter-it:

“Ne udhetimin e tij ne Kine, Marotta ka vendosur bazat e Inter-it te ardhshem. Objektivi eshte rritja e metejshme per eleminuar distancen me Juventus-in dhe te kthehet te luftoje per skudeto-n”.

“Objektivi eshte te krijohet nje miks midis lojtareve te rinj dhe eksperte ne gjendje qe te formoje nje skuader te nivelit te larte dhe kompetitive edhe ne Champion League”.

“Nisemi nga ideja se Icardi dhe Skriniar duhet te jene dy shtyllat e rendesishme. Si kapiteni ashtu edhe mbrojtesi sllovak deshiron te qendrojne ne Milano”.

“Hapi i pare eshte qe ti blindojne. Ne rastin e Icardi-t te rinovohet kontrata edhe me nje vit tjeter, deri me 2023. Eshte edhe per tu vleresuar diskutimi mbi klauzolen. Edhe tratativa per Skriniar eshte nje argument i rendesishem”.

“Per mesfushen nje emer i forte eshte edhe Barella, tashme qe ne vere zikaltrit e kane vene ne shenjester. Vlera e tij edhe mbas ndeshjeve te kombetares eshte rritur ne kuoten e 40 milione €”.

“Midis lojtareve qe ndiqen eshte edhe Milinkovic Savic qe ne qershor mund te lere Lazio-n, por eshte e qarte se gjithcka varet nga kerkesat e presidentit Lotito. Vemendje edhe ndaj ceshtjes Modric”.

“Ne merkaton hyrese, ne mbrojtje, interes i larte mbi Andersen te Sampdoria-s. Per tu vleresuar jane edhe pozicionet e Perisic dhe Candreva, qe kane shume merkato”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.