Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

332 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet agjenti i Eriksen: “Sa keq per largimin tek Interi, do te kishte dashur dicka tjeter. Por vetem ne Itali nuk…”

Flet agjenti i Eriksen: “Sa keq per largimin tek Interi, do te kishte dashur dicka tjeter. Por vetem ne Itali nuk…”
Inter Club Staff

Christian Eriksen ka zgjidhur diten e djeshme kontraten e tij me Interin por danezi me sa duket deshiron te rikthehet te luaje futboll.

Kete gje e ka treguar agjenti i lojtarit, Martin Schoots per Daily Mail, ku ka shprehur keqardhje edhe per largimin nga Interi per shkak te ligjeve ne Itali.

“Gjerat po shkojne mire. Eshte Christian qe ndihet mire dhe te gjitha testet fizike kane rezultuar pozitive.”

“Christian ka enderrat e tij qe deshiron ti realizoje. Eshte stervitur ne keto muaj dhe gjerat po shkojne shume mire per te.”

“Ishte e qarte qe duhet te punonim per te gjetur kete zgjidhje me Interin, ishte e qarte prej shume kohesh tashme.”

“Sa keq per largimin nga Interi sepse Chris do te kishte dashur dicka tjeter, por Italia eshte thjesht i vetmi vend ku ka nje rregull qe i ndalon lojtaret qe te luajne me nje defribilator te integruar ne trup.”

“E eshte nje mekat, sepse mbi te gjitha Christian eshte i dashur ne menyre te jashtezakonshme nga tifoezet e Interit.”

“Por nga ana tjeter eshte pozitive sepse Chris tani mund te shohe te ardhmen me prespektive dhe te vendose vete ku do te shkoje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.