Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 19, 2022

Scroll to top

Top

557 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Champions, ja 20 shenuesit me te rinj te historise: dy ish-lojtare te Interit ne liste, Messi vetem i 20-i!

Champions, ja 20 shenuesit me te rinj te historise: dy ish-lojtare te Interit ne liste, Messi vetem i 20-i!
Ardis
  • On 17/11/2018, 19:55

Per dike ishte nje pikenisje e thjeshte, fillimi i nje karriere te mrekullueshme, per dike tjeter, perkundrazi, nje pikembarim i vertete, kulmi i nje rrugetimi shume te shpejte per te dhuruar perjetesine sportive.

Goli i pare ne Champions League nuk harrohet, mbi te gjitha kur realizohet ne nje moshe te re. Djelmosha akoma jo ose pak maxhorene te katapultuar ne kompeticionin me te bukur te Europe-s dhe, per rrjedhoje, ne faqet e para te gazetave.

Pjesa me e veshtire eshte te qendrosh aty lart, mbasi ke marre famen. Dhe keshtu, nese per futbolliste si Messi, Fabregas, Shevshenko dhe te tjere qe kane realizuar gol menjehere ne Champions eshte bere trampolina e hedhjes, per te tjere, si Klein, Quaye dhe Ognyanov nuk ka qene e njejta gje per ta.

Jane ata, 20 goleshenuesit me te rinj ne historine e Champions League: nje klasifikim qe ka te pranishem edhe 2 ish lojtare te Inter-it sic eshte Mario Balotelli (16) dhe Mateo Kovacic (2):

LIONEL MESSI

SKUADRA: Barcelona
NDESHJA: Barcelona-Panathinaikos
VITI: 2005
MOSHA: 18 vjec, 132 dite

RAUL

SKUADRA: Real Madrid
NDESHJA: Real Madrid-Ferencvaros
VITI: 1995
MOSHA: 18 vjec, 113 dite

PER CILJAN SKJELBRED

SKUADRA: Rosenborg
NDESHJA: Rosenborg-Olympiacos
VITI: 2005
MOSHA: 18 vjec, 90 dite

PATRICK KLUIVERT

SKUADRA: Ajax
NDESHJA: AEK Atene-Ajax
VITI: 2004
MOSHA: 18 vjec, 89 dite

MARIO BALOTELLI

SKUADRA: Inter
NDESHJA: Anorthosis-Inter
VITI: 2008
MOSHA: 18 vjec, 85 dite

NIGEL DE JONG

SKUADRA: Ajax
NDESHJA: Arsenal-Ajax
VITI: 2003
MOSHA: 18 vjec, 80 dite

ROQUE SANTA CRUZ

SKUADRA: Bayern Munich
NDESHJA: Bayern Munich-PSV Eindhoven
VITI: 1999
MOSHA: 18 vjec, 71 dite

ANDRIY SCHEVCHENKO

SKUADRA: Dinamo Kiev
NDESHJA: Dinamo Kiev-Bayern Munich
VITI: 1994
MOSHA: 18 vjec, 69 dite

KYLIAN MBAPPE

SKUADRA: Monaco
NDESHJA: Manchester City-Monaco
VITI: 2017
MOSHA: 18 vjec, 64 dite

SAMUEL KUFFOUR

SKUADRA: Bayern Munich
NDESHJA: Bayern Munich-Spartak Moscow
VITI: 1994
MOSHA: 18 vjec, 61 dite

MARIYAN OGNYANOV

SKUADRA: Levski Sofia
NDESHJA: Levski Sofia-Chelsea
VITI: 2006
MOSHA: 18 vjec, 59 dite

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

SKUADRA: Arsenal
NDESHJA: Arsenal-Olympiacos
VITI: 2011
MOSHA: 18 vjec, 44 dite

KARIM BENZEMA

SKUADRA: Lyon
NDESHJA: Lyon-Rosenborg
VITI: 2005
MOSHA: 17 vjec, 355 dite

AARON RAMSEY

SKUADRA: Arsenal
NDESHJA: Fenerbahce-Arsenal
VITI: 2008
MOSHA: 17 vjec, 300 dite

BREEL EMBOLO

SKUADRA: Basel
NDESHJA: Basel-Ludogorets
VITI: 2014
MOSHA: 17 vjec, 263 dite

MARTIN KLEIN

SKUADRA: Sparta Prague
NDESHJA: Sparta Prague-Panathinaikos
VITI: 2001
MOSHA: 17 vjec, 240 dite

CESC FABREGAS

SKUADRA: Arsenal
NDESHJA: Arsenal-Rosenborg
VITI: 2004
MOSHA: 17 vjec, 218 dite

BOJAN KRKIC

SKUADRA: Barcelona
NDESHJA: Schalke 04-Barcelona
VITI: 2008
MOSHA: 17 vjec, 217 dite

MATEO KOVACIC

SKUADRA: Dinamo Zagreb
NDESHJA: Dinamo Zagreb-Lyon
VITI: 2011
MOSHA: 17 vjec, 215 dite

PETER OFORI-QUAYE

SKUADRA: Olympiacos
NDESHJA: Rosenborg-Olympiacos
VITI: 1997
MOSHA: 17 vjec, 194 dite

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.