Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,558 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Chiellini nuk i permban dot komplimentat: “Mbrojtesi me i mire i ri sot per sot luan te Interi. Ai eshte rritur aq shume…”

Chiellini nuk i permban dot komplimentat: “Mbrojtesi me i mire i ri sot per sot luan te Interi. Ai eshte rritur aq shume…”
Inter Club Staff

Giorgio Chiellini ka folur ne nje konference shtypi ne Coverciano ku eshte pyetur per gjeneraten e re te mbrojtesave ne Itali.

Ai eshte ndalur me se shumti te nje nga mbrojtesit e Interit qe kete sezon ka bere shume mire ne skuadren e Contes.

Behet fjale per Alessandro Bastonin, qe sipas Chiellinit, eshte mbrojtesi me i mire sot per sot ne Itali ndermjet te rinjve.

“Ne kemi nje gjenerate lojtaresh te ri ne mbrojtje qe po rritet shume mire dhe qe ka nje potencial te jashtezakonshem.”

“Une mendoj se me i miri mbrojtes i ri qe kemi aktualisht si kombetare, ndodhet ketu me ne dhe eshte grumbulluar.”

“Behet fjale per Alessandro Bastonin, lojtarin e Interit qe kete sezon ka treguar me te vertete cilesite e medha qe ai zoteron.”

“Kishte pak eksperience ne Serie A, nuk e niste nga zero por dicka tjeter eshte te luash tek Parma dhe dicka tjeter eshte te luash per Interin.”

“Ai ka kaloi nga nje sezon me Parmen ne nje sezon ku arriti te luante edhe ne finalen e nje Kupe Europiane dhe dukshem eshte nje vit ku eshte rritur ndjeshem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.