Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

581 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Christian Eriksen, cfare fjalesh: “Tek Inter jam gjendur shume mire. Do kisha dashur shume te kisha nderuar edhe…”

Christian Eriksen, cfare fjalesh: “Tek Inter jam gjendur shume mire. Do kisha dashur shume te kisha nderuar edhe…”
Inter Club Staff

Premier League ka qene gjithmone ne fatin e tij, por kesaj radhe ka ardhur ne nje menyre me te papritur.

Po flasim per Christian Eriksen, qe ka mbyllur nje rreth duke u kthyer ne Angli pasi eshte detyruar qe te zgjidhe kontraten e tij me Interin per shkak te problemeve te njohura ne zemer.

Keto kane qene fjalet e tij, qe edhe njehere tjeter ka treguar nje respekt te madh per kohen e kaluar te zikalterit ne Milano.

“Une mendoj se perpara incidentit ne Europian, ne rrugen time profesionale nuk ishte parashikuar nje rikthim ne Angli”.

“Deshira per te kaluar te United normalisht ka ekzistuar me pare, por fati deshi qe une te kaloja te Tottenham Hotspurs vite me pare dhe me pas kam qene ne Itali”.

“Inter? Doja te provoja dicka te re. Vendosa te largohesha nga Londra per ne Itali pas shtate viteve shume, shume te mira”.

“Ne fillim ka qene e veshtire, por Inter ka qene nje vend shume i bukur dhe i mire per te qendruar. Projekti im ishte qe te respektoja kontraten time me Interin, do kisha dashur shume, por per fat te keq kjo gje nuk ndodhi dot prej rregullave.”

“Keshtu une kam marre pak kohe qe te reflektoj dhe te pranoj cdo telefonate. Per fat te mire, Thomas me ka telefonuar dhe isha entuziast te vija ne Premier League te Bretford dhe gjithcka shkoi mire”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.