Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

329 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CM zbulon gjithcka: “Kessie, Conte dhe prapaskena e pabesueshme e merkatos se Interit.”

CM zbulon gjithcka: “Kessie, Conte dhe prapaskena e pabesueshme e merkatos se Interit.”
Inter Club Staff

Merkato eshte e mbushur plot me prapaskena gjithmone qe merren vesh ndoshta muaj apo vite me pas.

Per nje te tille ne lidhje me Interin dhe Kessie ka zbuluar diten e sotme Calciomercato.com, e cila flet me siguri per ate qe ka ndodhur rreth 18 muaj me pare.

Gjithcka ka te beje me deshiren e madhe te Antonio Contes per te pasur Franck Kessie tek Interi, nje deshire qe nuk u realizua dot.

“Eshte nje prapaskene interesante qe ka te beje me Franck Kessie, me Interin por edhe me Antonio Conten.”

“Ish-tranjeri zikalter sot eshte tekniku me i ri i Tottenham dhe pikerisht aty mund te bashkohet me Kessie, dicka qe nuk ndodhi dot tek Interi.”

“E ardhmja e Kessie eshte e gjitha per tu rishkruar. Mesfushori nga Bregu i Fildishte nuk ka gjetur ende nje marreveshje me Milanin per rinovimin.”

“Ne janarin e 2019, por edhe ne veren e 2019, Conte e provoi per te marre Kessie tek Interi. Njehere ofroi Politanon dhe me pas ofroi edhe nje njeri te rendesishem si Vecino. Ne te dy rastet, Milani u mendua por me pas refuzoi sepse nuk ishte e bindur.”

“Ne kete moment nderkohe nuk ka shume rendesi cfare mendon Milani sepse Conte mund ta rrembeje Kessie me parameter zero ne fund te ketij kampionati…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.