Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

683 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte ka bere nje gjest qe askush nuk e kishte menduar: “Ka vendosur te heqe dore nga…”

Conte ka bere nje gjest qe askush nuk e kishte menduar: “Ka vendosur te heqe dore nga…”
Inter Club Staff

“Nje gjest i rendesishem, qe nxjerin ne pah disa kualitete qe deri me tani nuk ishin pare ose nuk ishin theksuar.”

Keshtu e nis shkrimin e saj diten e sotme Corriere dello Sport, e cila ndalet te zgjedhjet e Contes ne ndeshjen Fiorentina-Inter.

“Antonio Conte ka hedhur poshte nje etikete te rende ne kete ndeshje, qe ishte theksuar nga shume persona ne boten e futbollit.”

“Pra ate te tranjerit integralist dhe pak te perulur, shume pak i gatshem per te ndryshuar vizionin dhe idete e tij.”

“Ai ka bere nje gjest, pikerisht te perulur, e mbase qe eshte sugjeruar edhe nga persona totalisht jashte klubit te Interit.”

“Fakti qe ai futi Eriksen si playmaker te terhequr perpara mbrojtjes, kjo te ben te kujtosh se si ai ka ndryshuar mendim ne dy muaj distance nga ajo konference ku tha se nuk do e bente kete gje.”

“Ai per here te pare eshte treguar elastik dhe ka pertypur fjalet qe ka thene duke i dhene nje shans te ri Eriksen.”

“Edhe pse me nje ritem te ulet, Interi ka ndertuar dicka me shume se Fiorentina ne kete ndeshje dhe ka kaluar ne turin tjeter.”

“Me shume perulesi, Conte ka degjuar zerat qe e ftonin per nje prove te Eriksen ne vendin e Brozovic. Nje gjest i madh nga ai e qe ku i dihet, mund te jete nje ndihme per te ardhmen e Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.