Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,802 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndodh e papritura? “Oferte e rendesishme nga Turqia per Ivan Perisic? Ai pergjigjet menjehere duke…”

Inter, ndodh e papritura? “Oferte e rendesishme nga Turqia per Ivan Perisic? Ai pergjigjet menjehere duke…”
Inter Club Staff

Me sa duket ka ndodhur dicka e papritur per sa i perket Ivan Perisic ne oret e fundit me nje oferte qe ka ardhur per te.

Nje telefonate eshte nisur direkt nga Turqia dhe eshte provuar menjehere qe te hidhen bazat per nje tratative te rendesishme.

Kete gje e tregon sot FcInterNews.it,  cila tregon nder te tjera edhe pergjigjen e Ivan Perisic per kete tratative te mundshme.

“Me sa duket nje ndermjetesues turk ka marre ne telefon Perisic dhe agjentin e tij per te eksploruar mundesine e transferimit ne Superligen turke.”

“Ai eshte nje nga agjentet me ne ze qe punon me klubet me te medha ne Turqi dhe ka dashur te kuptoje nese ekzistonte mundesia per nje transferim te lojtarit ne Turqi.”

“Paga do te ishte shume e kenaqshme per Perisic qe do te merrte keshtu 5 milione eurot qe pretendon ne sezon per tre vite.”

“Por duket se vete Perisic nuk eshte i bindur per destinacionin Turqi dhe nuk eshte menduar gjate per te dhene nje pergjigje.”

“Ai e ka refuzuar menjehere kete mundesi sepse mendon se ende mund te luaje ne nivele te larta ne Serie A. Objektivi i tij eshte te qendroje me Interin edhe per te pakten dy sezone.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.