Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 5, 2020

Scroll to top

Top

233 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte ka filluar me dore te hekurt menjehere: “Ja urdheri qe ai ka dhene per Pintus dhe skuadren.”

Conte ka filluar me dore te hekurt menjehere: “Ja urdheri qe ai ka dhene per Pintus dhe skuadren.”
Inter Club Staff

Pavarsisht se ende nuk e ka bere nje tampon per veten e tij, Antonio Conte nuk qendron dot pa Interi ne tij.

Tekniku zikalter ne fakt keto dite ka shkuar ne Appiano per te drejtuar nga larg stervitjet individuale te lojtareve te tij.

Kete gje e ka bere edhe dje, dite e diele, per te treten dite radhazi te stervitjeve individuale ne Pinetina ku ka qene prezent edhe Beppe Marotta.

Ashtu si tregon La Gazzetta dello Sport, ka nje lajm te mire per Conten: “Pothuajse te gjithe ishin ne fushe duke u stervitur normalisht, edhe pse me radhe dhe individualisht.”

“Asgje nuk mund te shkonte me mire per Interin ne kete moment: asnje i demtuar. Te pakten kjo ndalese sherbeu per kete gje.”

“Nderkohe, Conte me nje urdher per Pintus ka ndryshuar gjithcka: stervitjet nuk do te jene 60 minuta, por 90 minuta ne total te nderthurura me ushtrime atletike dhe ushtrime me top.”

“Moses dhe mbi te gjitha Sensi, te demtuarit e Marsit po vrapojne pa problem ne fushe si shoket e tjere duke permbushur keshtu stervitjet 90 minuteshe secili.”

“Por nuk behet fjale vetem per atletike, jo. Sepse protagonist, pervec detyrave qe i ka dhene profesor Pintus, eshte edhe ushtrimi me top.”

“Interi vrapon dhe godet. Aq shume perdoren topat sa pas cdo stervitje individuale ato dezinfektohen per ti lene radhen grupit te radhes”.

Keshtu shpjegon Gazzetta dello Sport e cila thekson gjithashtu se nje urdher tjeter i Contes eshte qe te mos kete asnje dite pushimi. Prandaj skuadra ka punuar edhe te shtunen por edhe te dielen (dje) ne Pinetina.”

“Ne mesin e javes do te behet edhe testi i dyte i tamponeve, nje test qe do te behet edhe nga Conte dhe nga stafi i tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.