Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

846 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Milan-Inter, ja formacioni i mundshem: Candreva dhe Karamoh…

Sky – Milan-Inter, ja formacioni i mundshem: Candreva dhe Karamoh…
Inter Club Staff

Cdo ore qe po kalon, po rrit emocionet ne mesin e tifozeve zikalter per sa i perket derbyt te se dieles sepse pritshmeria eshte teper e madhe ashtu sic eshte i madh edhe kurioziteti se cilet do te jene lojtaret zikalter te cilet do te luajne nga minuta e pare.

Ne nje derby te nje rendesie fondamentale si ai i se dieles, cdo zgjedhje mund te jete decizive, ja perse Spalleti po vlereson me kujdes gjendjen e te gjithe skuadren.

Sipas asaj qe referojne ne Sky Sport, nese nuk do te jete Borja Valero nga minuta e pare sepse mbetet per tu kuptuar gjendja e tij qe nuk eshte shume e mire dhe nese Brozovic do te vazhdoje te mos bindi Spallettin, mund te jete zgjidhja aq shume e perfolur e ketyre diteve e cila u perdor edhe ne minutat e fundit ndaj Beneventos, pra Candreva trekuartist dhe Karamoh ne krah nga minuta e pare.

Gjithcka varet nga gjendja e Borja Valero, sepse nese spanjolli do te luaje nga minuta e pare, ne te djathte do te luaje Candreva dhe Karamoh do e nise nga pankina. Ne sulm do te rikthehet Icardi nga minuta e pare sepse tashme e ka kaluar demtimin. Tjeter rikthim i rendesishem eshte ai i Mirendes ne qender te mbrojtjes.

Kjo eshte nje foto e formacionit te mundshem nga Sky Sport Italia:

Schermata 2018-03-01 alle 19.28.24

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.