Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

342 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere i habit te gjithe: “Inzaghi po mendon per surprizen e madhe ndaj Lazio? Ndryshon modulin e formacionit ne…”

Corriere i habit te gjithe: “Inzaghi po mendon per surprizen e madhe ndaj Lazio? Ndryshon modulin e formacionit ne…”
Inter Club Staff

Nje alarm i rendesishem ka rene dje per Interin ne prag te ndeshjes se pare pas kombetareve, ate qe do te luhet ndaj Lazios.

I vetmi lojtar qe do te vije ne kushte optimale (ne kohe), eshte Edin Dzeko, qe edhe pse dje ka qene per 90 minuta ne fushe, eshte mire fizikisht.

Per sa i perket te tjereve ne repartin e avancuar, Sanchez, Lautaro de Correa (nder te tjera me nje problem te vogel), do te vine ne Itali vetem naten e se premtes ose te shtunen ne mengjes.

Inzaghi keshtu do duhet te vleresoje me kujdes se kush do te zbrese ne fushe dhe pikerisht per kete fakt ai po mendon te ndryshoje edhe mudulin ne kete ndeshje.

“Rekuperimi i Stefano Sensit qe ne Appiano Gentile ka filluar te stervitet normalisht eshte nje lajm i mire per Inzaghin.”

“Por eshte e veshtire qe ai te rrezikohet ne Rome, duke qene se rikthimi i tij kerkon pak me shume qetesi.”

“Keshtu, ideja ne kete moment eshte qe Inzaghi ta ndryshoje formacionin ne mungese te lojtareve ne nje 3-5-1-1, ku prapa Dzekos do te luaje Perisic.”

“Ne rast se Sensi do te shihet shume mire, atehere do te luaje ai ne vend te Perisic si trekuartist, por ne kete moment qe po flasim, Perisic shihet si me i mundshem.”

“Shanset qe Inzaghi te nderroje vertete skemen per kete ndeshje jane shume te larta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.