Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

658 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Ja datat kur do te behen zyrtare blerjet e Martinez, De Vrij dhe Asamoah!

Corriere – Ja datat kur do te behen zyrtare blerjet e Martinez, De Vrij dhe Asamoah!
Inter Club Staff

Lautaro Martinez, Stefan De Vrij dhe Kwadwo Asamoah jane tre blerjet e reja te mozaikut zikalter te merkatos se veres.

Por per motiv bilanci, ardhja e argjentinasit do te zyrtarizohet vetem pas dates 30 qershor, sepse Interi deri me atehere nuk mund te bleje dot por vetem duhet te shese.

Kete gje e shpjegon Corriere dello Sport, e cila me pas flet edhe per ganzezin dhe hollandezin – qe kane ardhur me parameter zero -.

Ja cfare shkruan ne faqet e saj e perditshmja italiane:

“Te dy i kane zhvilluar vizitat mjekesore: edhe hollandezi, por ky i ka zhvilluar ne sekret te madh, dhe sipas thashethemeve, jashte italise. Ndersa ganezi ishte ne Milano javen perpara se te mbaronte Serie A.”

“Tani mungojne vetem zyrtarizimet, sepse firma ne kontrata ka ardhur dhe gjithashtu edhe dokumentacioni ne federate eshte dorezuar duke u depozituar.”

“Per zyrtarizimet do te pritet momenti me oportun. Per De Vrij natyrisht qe duhet pritur qe te mbylle dy ndeshjet me Hollanden ku do te luaje ndaj Sllovakise dhe ndaj Italise.”

“Me pas, mbrojtesi zikalter do te filloje pushimet sepse edhe Orange nuk jane kualifikuar ne Boterorin e Rusise si Italia.”

“Gjithesesi mendohet se fjalet e para si Interist ai ti thote vetem ne ditet e para te korrikut pasi te filloje Boterori. Ndersa per Asamoah zyrtarizimi pritet javen qe vjen. Ganezi eshte me pushime, por nuk do te luaje me kombetaren e tij keshtu qe rruge e lire per zyrtarizimin.”

Pra, sipas asaj qe thote Correriere, De Vrij dhe Lautaro Martinez do te zyrtarizohen pas 30 qershorit ndersa Asamoah javen qe vjen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.