Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,055 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Lautaro Martinez nga minuta e pare ne Camp Nou? Ja ideja e Spallettit!

Corriere – Lautaro Martinez nga minuta e pare ne Camp Nou? Ja ideja e Spallettit!
Inter Club Staff

Luciano Spalletti po provon te mbledhe forcat ne prag te derbit. 

Ndeshja ndaj Milanit ka lene nje shije shume te mire ne skuadren zikalter pas fitores ne minutat e fundit qe ka sjelle ne kampin e Interit besim dhe gezim.

Por bashke me gjerat pozitive, tre lojtare kane dale te demtuar nga kjo ndeshje dhe nje prej tyre nuk do te luaje: belgu Radja Nainggolan.

Por duke pasur veshtiresite e Brozovic i cili do te tentohet te rekuperohet dhe Keita si zevendesues i mundshem i Perisic qe ka gjithashtu probleme, kini kujdes perpara se mund te kete nje surprize te rezervuar nga Spalletti.

Ai mund te jete Lautaro Martinez:

“Argjentinasi shikohet si nje lojtar qe do te behet i madh nje dite por qe mund te jape ndihmen e tij edhe sot.”

“Ne idete e Spallettit nuk ekziston nje Inter me shume njerez ne mbrojtje ne Barcelone por ai po mendon gjithashtu edhe per nje Inter me Lautaron dhe Icardin ne sulm. Do e shohim? Kjo gje i mbetet vetem fushes.”

Nderkohe formacioni i mundshem me Icardin do te ishte ky sipas Corriere dello Sport:

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio

Stefan De Vrij

Milan Skriniar

Asamoah

Marcelo Brozovic

Matias Vecino

Lautaro Martinez

Antonio Candreva

Ivan Perisic

Mauro Icardi

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.