Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

499 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, sa vlen Icardi? Po punohet per rinovimin por ekziston frika e madhe se…

Gazzetta – Inter, sa vlen Icardi? Po punohet per rinovimin por ekziston frika e madhe se…
Ardis
  • On 23/10/2018, 17:52

Gazzetta dello Sport formulon pyetjen: “Sa vlen Mauro ICARDI? Sulmuesi zikalter tashme mburret me nje klauzole te pasur prej 110 milione €, por rregullat strikte te merkatos shkojne edhe pertej kontratave aktuale” – shkruan GdS -.

“Dhe kur pyetja prevalon ndaj ofertes, gjithcka behet me e kushtueshme. Le te qendrojme, pra, tek faktet. Kapiteni zikalter prej muajsh ka nje tratative te hapur me drejtorin sportiv Piero Ausilio per te rinovuar kontraten deri me 2023. Kontrata aktuale e Icardi-t skadon me 2021.

 

“Oferta nga zikaltrit nuk shkon me shume se 6.3 milione €, ndersa kerkesa e Wanda Nara ndalon ne kuoten e 8 milione €. Nderkohe ne kontrate perfshihen edhe bonuse, tentativa te zikalterve per te ngritur ose barazuar kerkesen duke eleminuar ate klauzole”.

“Gjithcka ndodh larg prozhektoreve, me nje sens pergjegjesie te larte te lojtarit dhe perfqesuesve te tij. Te gjithe te shkathet? Sigurisht. Por kujdes ndaj shijes se kesaj maratone. Kur tratativat zgjaten shume edhe termat ekonomike mund te lekunden”.

“Mbi te gjitha per nje sulmues te ketij niveli. Ne pritje te merkatos ne vere eshte mire qe te pergatitesh per cdo rastesi. Eshte logjike te besosh se ekipet e medha do te rikthehen te investojne ne 2019: keshtu ngritja e Icardi-t vjen ne momentin e duhur”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.