Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2021

Scroll to top

Top

4,297 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Mateo Kovacic po ushtron presion ndaj Real Madrid: deshiron me cdo kusht nje kalim tek Interi

Corriere – Mateo Kovacic po ushtron presion ndaj Real Madrid: deshiron me cdo kusht nje kalim tek Interi
Inter Club Staff

Interi ka vendosur qe investimin e madhe ne mesfushe ta beje tek Barella: 35 milione euro cash plus shume bonuse dhe disa lojtare ne huazim. 

Por sipas Corriere dello Sport, edhe pse nuk eshte perfolur shume keto kohe per goditje te tjera, nje largim i mundshem nga mesfusha e Interit mund ti hape rrugen nje blerje te Kovacic nga Real Madrid.

Ai do te vinte ne huazim me te drejte blerje. Pikerisht per kete zgjidhje ai qe po shtyn me shume dhe po ushtron presion tek Real Madrid eshte vete lojtari qe do te rikthehej ne Pinetina me deshiren me te madhe.

Ai eshte i gatshem te ule edhe rrogen prej 4 milione eurosh tek Real vetem qe te rikthehet ne Milano. Gjithesesi, strategjia e perdorur nga ai mund te dale efektive duke pare se Reali po tenton te shese lojtaret qe nuk perfshihen ne projektin e ri te Zidane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.