Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

286 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Nainggolan po tenton te jete ne derbi: ja sa shanse ka ai sot per sot per tu grumbulluar!

Corriere – Nainggolan po tenton te jete ne derbi: ja sa shanse ka ai sot per sot per tu grumbulluar!
Inter Club Staff

Sa shume probleme qe ka pasur per te qe prej ardhjes ne Milano nga Roma. 

Gjithcka filloi ne vere me ate demtim qe e beri te humbiste te gjithe fazen pergatitore me Interin dhe te dilte komplet jashte forme.

Me pas, shume probleme e pasuan edhe me drejtuesit ku u perjashtua per disa dite nga skuadra per thyreje rregullash por edhe demtime te tjera gjithashtu.

Gjithesesi Radja Nainggolan po e provon me te gjitha mundesite qe te jete ndaj Milanit te dielen ne fiushe ose te pakten te luaj per nje copez ndeshje.

“Sa shume probleme tek Inteir, por mes qindra problemve ja tek dalin edhe demtimet ne pah si per te komplikuar jeten e nje skuadre qe vetem jete te lehte nuk ka pasur keto muaj.”

Keshtu shkruan Corriere dello Sport e cila vazhdon edhe me tej: “Si gjithmone Interi nuk i lejon te tjeret edhe kesaj radhe ti bejne keq, por i ben vete keq vetes.”

“Mos shkoni larg: shikoni penalltine e Brozovic ne ndeshjen e pare dhe gabimin e Stefan de Vrij dje qe i kushtuan Interit kualifikimin.”

“E mbani mend? E njejta gje ndodhi edhe ndaj PSV kur Asamoah i fali golin hollandezeve.”

“Por tani perpara kemi derbin dhe ka nje njeri mbi te tjeret qe me shume mundesi nuk do te jete per shkak te demtimit por po tenton me te gjitha forcat e tij per tu grumbulluar. Gjithesesi shanset qe te ndodhe kjo jane shume te pakta dhe Radja nuk ka me shume se 20% mundesi per tu rekuperuar per kete ndeshje. Me te gjitha gjasat ai do te rikthehet vetem pas pushimit te kombetareve.”

“Pervecese rrezikohet nje demtim i dyte per Radjan, mund te rrezikohet gjithashtu edhe nje paraqitje si ajo e Keita Balde dje ku ishte totalisht jashte forme per shkak te demtimit te gjate te pesuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.