Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

441 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet shkembimi qe do te kishte ndryshuar fatin e sezonit? “Eriksen ishte shume afer shkembimit me…”

Inter, zbulohet shkembimi qe do te kishte ndryshuar fatin e sezonit? “Eriksen ishte shume afer shkembimit me…”
Inter Club Staff

Christian Eriksen ka marre nje vend titullari tek Interi ne ndeshjet e fundit, si per habine e te gjitheve.

Mesfushori danez dukej nje hap drejt largimit, por ka gjetur me ne fund besim dhe hapsire ne skuadren e Contes.

Ai i ka marre vendin e titullarit edhe nje lojtari si Arturo Vidal, qe te gjithe e dine shume mire qe ka qene i preferuari i tranjerit.

Por ne janar, me sa duket, sipas asaj qe eshte zbuluar sot, nje skuader italiane ka tentuar nje shkembim me zikalterit per te marre Eriksen.

“Propozimi ne javen e fundit te merkatos ka ardhur pikerisht nga Roma, per nje shkembim te barabarte ndermjet Eriksen dhe Dzeko.”

“Roma po tentonte te largonte boshnjakun dhe po mendonte te gjitha zgjidhjet e mundshme. Por pergjigja e Interit ka qene e menjehershme: refuzim dhe nuk diskutohet.”

“Per ceshtje teknike, taktike por edhe per ceshtje rroge. Ne ate pike, Roma me pas tentoi te futej ne gare per Sanchez, edhe pse nuk u be asgje.”

“Por nese ky shkembim do te kishte ndodhur, mbase i gjithe sezoni i Interit do te kishte ndryshuar dhe Conte nuk do mund te kishte besuar dot te cilesite e danezit”, nenvizon Fabrizo Romano te Calciomercato.com.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.