Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

513 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare notash per lojtaret zikalter nga La Gazzetta dello Sport: “Noten me te larte e merito vetem…”

Inter, cfare notash per lojtaret zikalter nga La Gazzetta dello Sport: “Noten me te larte e merito vetem…”
Inter Club Staff

Ka qene nje Inter per noten 8, ajo qe kemi pare dje ne fushen e lojes sipas La Gazzetta dello Sport, e cila ka treguar superioritet ne derbi duke mundur Milanin 3-0.

Lojtari qe ka marre skuadren per dore me golat e tij kesaj radhe ka qene Lautaro Martinez, qe ka merituar nje gjysme vote me shume se shoket e skuadres.

“Ndeshja e tij i ngjason shume nje teze diplomimi. Ne diten kur Lautaro Martinez la prapa dyshimet dhe u be nje lojtar i madh.”

“Nje ndeshje shume e mire prej tij, por golat jane vetem maja e iceberg, sepse lojtari zhvilloi nje ndeshje fantastike.”

“Ndeshja e tij u karakterizua nga rekuperime topi, dyluftime, pasime te sakta, driblime dhe u mbyll me dy gola.”

“Nderkohe qe te gjithe prisnin Lukakun, ujin e nxehte e zbuloi pikerisht argjentinasi, por ne e dinim te gjithe: ai eshte nje i predestinuar.”

“Toro ka qene me i miri ne fushe, por shoket e tij nuk kane qene shume poshte tij: 8,5 per Lautaron dhe nga nje 8 per Lukaku dhe Handanovic.”

“Por te mos harrojme edhe Perisic, qe meriton nje permendje speciale dhe nje note 7,5 per ndeshjen e tij.”

“Me pas, 7 per Skriniar, Hakimi, Barella, Brozovic dhe Eriksen. De Vrij dhe Bastoni nga nje 6,5, por jo per ndonje gje ne vecanti, por sepse nuk eshte se kishin shume pune dje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.