Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

628 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan, Kessie gjen ngushellim te ‘baba’: “Humbem, por folem me Ibrahimovic dhe na tha se…”

Milan, Kessie gjen ngushellim te ‘baba’: “Humbem, por folem me Ibrahimovic dhe na tha se…”
Inter Club Staff

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie, qe perpara ndeshjes ishte treguar shume i bindur per aftesite e tij dhe te Milanit, duket se nuk ka dale shume i lumtur nga derbi dje.

Ai kishte thene vetem pak ore perpara derbit per La Gazzetta dello Sport se “Milani jo vetem do te fitonte derbin, por do te merrte edhe vendin e pare.”

Nderkohe, fjalet e tij pas ndeshjes kane qene keto: “Duhet te mendojme per ndeshjet e tjera sa me shpejt, ta harrojme kete qe ndodhi.”

“Duhet te kerkojme te punojme akoma me shume qe te rikthehemi ne formen e fillimit te sezonit. Duhet te punojme, misteri dhe stafi do ta analizojne humbjen per te kuptuar cfare nuk ka funksionuar.”

Pritja e tifozeve ne stadium?

“Me vjen shume keq per tifozet, ata kane kerkuar te na karikojne te gjitheve si skuader. Per fatin tone te keq nuk na shkoi mire. Nuk duhet te dorezohemi, duhet te rikthehemi ata te 2020.”

Si eshte gjendja ne dhomat e zhveshjes?

“Humbem, por ne folem me Ibrahimovc, dhe na tha se futbolli eshte ky, kur humbet te dhemb, por duhet te ngrihemi sepse ka shume ndeshje akoma. Kete na tha Ibra.”

Keshtu, lojtaret e Milanit edhe pas nje humbje si kjo, arrijne te gjeje ngushellim te “baba” apo te “zoti”, epitete te cilat ata i perdorin me qef per Ibrahimovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.