Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

829 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Candreva, Interi ofron nje shkembim surprize me Napolin: por menjehere ata kane kerkuar…”

Corriere zbulon: “Candreva, Interi ofron nje shkembim surprize me Napolin: por menjehere ata kane kerkuar…”
Inter Club Staff

Interi po mendon qe tani se si te zevendesoje Samir Handanovic pasi ai te largohet nga futbolli i luajtur.

Ashtu si tregon Corriere dello Sport, zikalterit kane marre nje informacion te plote per sa i perket portierit Meret.

Ideja fillestare ka qene ajo qe te futej Candreva ne mes ne nje shkembim per nje tratative te mundshme me Napolin.

Por asgje per te bere ne kete moment, sepse pergjigja e Napolit ka qene shume e qarte duke kerkuar shume per portierin.

Kjo sepse Napoli mendon se ne porte ka nje nga talentet me te medhenj te Serie A me kombesi italiane dhe qe e bleu ne 2018 nga Udinese per rreth 25 milione euro.

Klubi i De Laurentiis keshtu i ka idete shume te qarta per portierin dhe kete gje e shpjegon edhe Corriere dello Sport: “Meret nuk do te shitet ne merkato per me pak se 50 milione euro.”

“Kjo gje i eshte theksuar edhe Interit, qe ka tentuar te ule cmimin duke ofruar ne kembim Candreven qe eshte jashte planeve te Interit per sezonin e ri.”

“Kerkesa fillestare e Napolit pas ofrimit te Candreves ka qene te pakten 40 milione euro per te, ndersa ne rast huazimi, duhet te paguhen 10 milione per huazimin dhe 30 per kartonin e plote.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.