Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

507 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CorSera: “Inter – Milan 3-0, nuk eshte rastesi qe Spalletti…”

CorSera: “Inter – Milan 3-0, nuk eshte rastesi qe Spalletti…”
Ardis
  • On 20/10/2018, 17:00

Gazeta italiane propozon nje konfrontim midis dy skuadrave ne prag te derby-t.

Mezi po presim qe te zhvillohet ndeshja madheshtore te dielen ne mbremje ne San Siro, ku Inter-i do te perballet me Milan-in ne derbyn e Madonnina-s.

Corriere della Sera, vendos ne perballjen e saj dy repartet e mbrojtjes, repartet qe do te rezultojne te rendesishme nese do te arrijne te perballojne sulmet e kundershtareve:

“Inter-Milan 3-0. Jo, nuk eshte rezultati per derbyn neser, por perballja midis dy reparteve te mbrojtjes. Per momentin e fiton bindshem reparti i mbrojtjes zikalter qe ne tre raste ka arritur te mbaje porten e paprekur, ndersa reparti i mbrojtjes kuqezi duhet te rekuperohet sa me shpejt, sepse ne 7 ndeshjet e para ne kampionat gjithemone ka pesuar gol.

“Luciano Spalletti shpesh ka ndertuar vitet e tij me te mira mbi soliditetin, dhe jo me kot ne sezonin e kaluar ishte Maurizio Sarri, ne ate kohe trajner i Napoli-t, per ta nominuar si ‘Minister te Mbrotjes’, duke e vleresuar fazen e tij difensive”, thekson Corriere della Sera.

Ndersa Milan-i, perkundrazi, peson te pakten nje gol prej 13 ndeshjesh te njepasnjeshme dhe kete vit, pervec Europa League, nuk ka arritur te mbaje porten e saj te paprekur ne krahasim me zikaltrit, te cilet tre ndeshjet e fundit e kane mbajtur te paprekur porten e tyre.

Te dy trajneret, per momentin kane aktivizuar te 7 mbrojtesit e tyre, me Spalletti-n me te prirur qe te beje rotacion me elementet qe ka ne krahasim me Gattuso-n, qe fiksuar ne mbrotjen e tij dyshen RomagnoliMusacchio.

Deri me tani Inter-i ka pesuar 6 gola – kane bere me mire Juventus (5 gola te pesuar) dhe Sampdoria (4 gola te pesuar) ndersa Milan-i eshte ne kuoten e 10 golave te pesuar.

“Ne kete derby, priten qe te shikojme dy bomber-at, por ne kete ndeshje do te thone te tyren, edhe dy repartet e mbrojtjes respektive”, e mbyll artikullin Corriere dsella Sera.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.