Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,457 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

D’Ambrosio: “Nuk jam Maicon, e di. Por jam nje profesionist dhe…”

D’Ambrosio: “Nuk jam Maicon, e di. Por jam nje profesionist dhe…”
Inter Club Staff

Danilo D’Ambrosio ishte nje nga protagonistet e ndeshjes se sotme me nje gol dhe nje assist. Ja fjalet e tij pas ndeshjes:

“Ishte shume e rendesishme te fitonim sot sepse edhe kur nuk luan mire nje fitore te jep qetesi. Thohir erdhi ne dhomat e zhveshjes? Po, na komplimentoi per fitoren dhe ne jemi te lumtur qe e kenaqem. Roma? Eshte decizive. Po luajne mire dhe e kane mare veten, por edhe ne nuk mbetemi mbrapa. Kritikat? Une perpiqem gjithmone te jap makismumin sepse jam nje profesionist brenda dhe jashte fushe. Besoj ne pergjithesi duhet me shume ekuiliber nga tifozet dhe nuk e them me polemike. Une e di qe D’Ambrosio nuk eshte as Maicon e as Zanetti, por ne po dalim nga nje moment i veshtire e une po bej maksimumin. Goli pas nje paraqitje jo te mire? Ke te drejte, por ndeshja nuk mbaron deri kur arbitri i bie bilbilit. Te shenoj me shume? Tek Torino isha me shume prezent ne zone, prandaj shenoja. Tek Interi me pak.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.