Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

d’ambrosio

D’Ambrosio: “Te rinjte e dine cfare do te thote Interi. Merkato, Champions League e San Siro…”

17/07/2018, 20:31 |

Tashme eshte nje prej lojtareve qe ka disa vite te Interi.

Fjala eshte per mbrojtesin italian Danilo D’Ambrosio qe eshte protagonist i intervistes se radhes te InterTV drejtperdrejte nga grumbullimi ne Appiano Gentile.

“Jemi duke punuar ashtu sic duhet, po … Read More

Di Marzio: “Inter, gati oferta per Vrsaljkon: ja shifrat! Darmian, Zappacosta, Eder e D’Ambrosio…”

13/07/2018, 0:22 |

Interi vazhdon te punoj ne merkato ne kerkim te nje mbrojtesi krahu per t’ia dhuruar Luciano Spallettit pas largimit te Joao Cancelo dhe Davide Santon.

Zgjedhja e pare e dirigjenes zikalter, duket pare veshtiresite e ndryshme per te arritur te … Read More

Merkato, D’Ambrosio i pelqen Napolit dhe eshte nje ide. Sot agjenti i lojtarit…

13/07/2018, 0:01 |

Te reja tjera nga merkato e Interit. Kete here ne dalje.

Sic raportohet nga SportItalia, mbrojtesi zikalter Danilo D’Ambrosio pelqehet nga Napoli i Aurelio De Laurentiis.

Sipas kanalit televiziv, agjenti Vincenzo Pisacane ka qene sot ne grumbullim para-sezonal te … Read More

Nga Miranda te Skriniar, shi rinovimesh brenda 30 qershorit: ja arsyeja

17/06/2018, 16:36 |

“Rinovimet jane gati, programi eshte i ngjeshur”.

Corriere dello Sport e nis keshtu artikullin e sotem rreth rinovimeve ne shtepine zikalter.

Kjo sepse Interi deshiron te sistemoj bilancin sa me shume qe eshte e mundur deri me 30 qershor, … Read More

Premium Sport – Tottenham sondazh per D’Ambrosio: italiani eshte celesi per Dembele?

17/06/2018, 15:52 |

Rinovimi eventual i Danilo D’Ambrosio me Interin deri me 2022 mund te mos sherbej per te blinduar mbrojtesin zikalter.

Lajmi i oreve te fundit, thote Premium Sport, eshte se Tottenham ka bere nje sondazh per lojtarin.

Keshtu tani Interi … Read More

D’Ambrosio: “Champions kalon nga Sassuolo. Tifozet? Duam te fitojme per ta sepse…”

12/05/2018, 19:58 |

Danilo D’Ambrosio ka folur per mikrofonat e InterTV per ndeshjen kunder Sassuolos qe eshte ne program sonte:

“Nje ndeshje shume e rendesishme, Championsi kalon nga Sassuolo. Pa kete fitore nuk mund te luhet finalja me Lazion”, ka thene ai.

Read More

Inter, mbrojtje e hekurt: nga 24 shkurti eshte skuadra qe ka pranuar me se paku gola ne…

23/04/2018, 18:41 |

Vetem dy gola te pranuar ne nente ndeshjet e fundit.

Mbrojtja tregon qe eshte pika e vertete e forces se Interit te ketij sezoni.

Numra te rendesishem qe, sic eshte analizuar nga Opta duke nisur nga 24 shkurti, Interi eshte … Read More

Bergomi: “Inter, ne Bergamo paraqitje jo bindese. Per dallim nga Torino…”

16/04/2018, 18:45 |

Nga studiot e Sky Calcio Club, Beppe Bergomi ka analizuar keshtu barazimin e se shtunes te Interit kunder Atalantas.

“Paraqitja nuk ka qene bindese, pavaresisht rasteve per gol. Ne krahasim me Torinon ka qene nje hap prapa”.

“Spalletti mund te rreshtonte … Read More

Inter, revolucion me mbrojtesat e krahut: Vetem D’Ambrosio i sigurt. Santon, Nagatomo dhe Dalbert…

12/04/2018, 10:27 |

Zikalterit jane gati te bejne nje ristilim te kraheve te mbrojtjes per sezonin e ardhshem.

Prej vitesh, krahet e mbrojtjes kane qene thembra e akilit e Interit me shume lojtare qe kane ardhur dhe kane ikur pa lene gjurme por … Read More

D’Ambrosio: “Meritonim me shume. Rastet e humbura? Qetesohuni, Icardi do te na dergoje…”

04/04/2018, 22:11 |

Pas fishkellimes se trefishte te Di Bellos, Danilo D’Ambrosio arrin tek mikrofonat e Premium Sport per nje koment rreth derbyt dhe rezultatit.

Ai ka qene nje nga lojtaret me kostant gjate lojes sot, edhe pse mund te bente dicka me … Read More

D’Ambrosio: “Derbyt luhen per t’u fituar. Icardi dhe Spalletti…”

02/04/2018, 17:50 |

Danilo D’Ambrosio ka folur per mikrofonat e Mediaset Premium. Keto jane deklaratat e mbrojtesit zikalter pak ore para derbyt te Milanos:

“Ne dy muajt e fundit kane munguar rezultatet, por jo deshira per te fituar. Trajneri na stimulon cdo dite, … Read More

Icardi dhe D’Ambrosio, asnje alarm: zevendesime parandaluese

01/04/2018, 14:57 |

Kishte pak shqetesim dje duke pare zevendesimet e Mauro Icardi dhe Danilo D’Ambrosio.

Argjentinasi po mbante akull ne kemben e djathte pasi ishte ulur ne pankine, kurse mbrojtesi italian kishte nje lodhje muskulare.

Ne realitet, ne te dy rastet eshte bere fjale vetem … Read More

WhoScored – Serie A Team of the Week: tre Interista!

21/11/2017, 16:03 |

Kete jave qe lam pas kemi pare nje Inter bindes ne fushe, por jo vetem kaq: tre zikalter jane perfshire ne formacionin e javes nga WhoScored.com.

Nuk kane kaluar pa u vezhguar paraqitjet mjaft te mira … Read More

Hollande-Itali: interisti Eder me i miri ne fushe. Gagliardini super gjithashtu, D’Ambrosio…

29/03/2017, 10:14 |

Ka qene sulmuesi i Interit, Eder me noten 7, me i miri ne fushe per Italine dje ne suksesin ndaj Hollandes ne fushen e ketyre te fundit.

Sulmuesi zikalter, edhe ne kete rast, ka treguar se … Read More