Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,093 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT – Perisic gjithmone e me i rendesishem. D’Ambrosio shpaguan veten. Ljajic…

Bujar Berishaj

HANDANOVIC 6: Ndeshje e qete per sllovenin qe kontrollon gjithmone situaten kur Bologna provon te sulmoj. Mire ne dalje, siguri e madhe per shoket e tij. S’ka faj te goli i kundershtarit.

D’AMBROSIO 7: Pas gabimit kunder Juves ka treguar qe di te reagoj. Nuk vuan shume, del para dhe merr pjese ne te dy golat e Interit.

JESUS 6: Vuan ne pjesen e pare kur Bologna provon kundersulmet. Ne pjesen e dyte me mire.

MIRANDA 6,5: Gjithmone nje siguri per mbrojtjen. Nuk vuan nga kundershtari. Dunga, qe eshte i pranishem ne stadium, di qe mund te llogaris te ai pa probleme.

NAGATOMO 6: Ne sulm kombinon mire me Perisic. Ne pjesen e dyte vuan nga Giaccherini ndonjehere.

BROZOVIC 6,5: Mancini e fut titullar. Po tregon qe eshte i rendesishem per zhvillimin e lojes. Mbeshtet shoket, por ne pjesen e dyte paguan lodhjen.

MEDEL 6,5: Luftetar i palodhshem. Rekuperon shume topa ne kundersulmet e kundershtarit dhe mbulon mire kur shoket sulmojne. Sakrifikohet shume edhe ne mbrojtje.

EDER 6:  Mancini e rreshton ne pozicionin e tij te preferuar pas daljes se Icardit. Nuk shenon por punon shume per shoket e repartit. I mungon vetem goli.

LJAJIC 5,5: Kjo ndeshje tregon pikat e tij te dobeta. Tenton te bej shpesh levizje per shoket por asnjehere nuk eshte vendimtar. Mancini e zevendeson ne pjesen e dyte.

PERISIC 7: Ka gjetur celesin per mbrojtjet e Serie A. Nga krahu i tij arrijne topat me te rrezikshem per Bolognan dhe tregon pse Interi e ka dashur aq shume ne vere. Gjithmone i gatshem ne te dy krahet. Goli? Nuk mungon as sonte.

ICARDI pa note.

KONDOGBIA 6: Futet dhe fillon te luaj mire. Ka pergjegjesi te madhe te goli i Bolognas.

PALACIO 6,5: Tregon qe eshte ne forme dhe merr per dore skuadren. Kartoni i verdhe i kushton ndeshjen me Romen.

MURILLO pa note.

MANCINI 6,5: Kontrollon mire situaten kur lendohet Icardi me futjen e Kondogbia. Vuan pak me krahet ne pjesen e dyte por me Palacion ne fushe gjen karakterin e duhur per te arritur te fitorja.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.