Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 7, 2019

Scroll to top

Top

532 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Ausilio takon Atl. Madrid, Interi kerkon Vrsaljkon: ja oferta! Do te kete nje…”

Di Marzio: “Ausilio takon Atl. Madrid, Interi kerkon Vrsaljkon: ja oferta! Do te kete nje…”
Bujar Berishaj

Merkato e Interit nuk ndalet.

Klubi zikalter eshte duke menduar per Sime Vrsaljkon si perforcim pre krahun e djathte te mbrojtjes.

Dhe keshtu Interi e ka kerkuar edhe zyrtarisht mbrojtesin kroat nga Atletico Madrid. Piero Ausilio ka pasur nje takim darke me drejtorin sportiv Berta te Colchoneros duke e kerkuar lojtarin ne huazim me te drejte blerje.

Por duket se Atletico Madrid nuk e ka ndermend qe te shes lojtarin ne keto kushte dhe keshtu palet do te takohen serish ne ditet e ardhshme per te biseduar akoma.

Kujtojme qe Sime Vrsaljko eshte njeri prej profileve me te pelqyera per krahun e djathte te mbrojtjes dhe po luan titullar me Kroacine qe po ben nje super paraqitje ne kete Boteror.

Interi duket se ka qene duke punuar ne kete piste prej ditesh dhe kandidatura e Sime Vrsaljkos per krahun e djathte te mbrojtjes eshte ajo qe po avancon me shume ne keto momente, me Zappacosta e Darmian qe pelqehen gjithashtu.

Keshtu, pas ardhjes se Asamoah dhe De Vrij me parametra zero nga Juventus e perkatesisht Lazio, Interi eshte duke menduar per Vrsaljkon per te perforcuar akoma me shume mbrojtjen per sezonin e ri.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.