Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,915 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Inter, per momentin vetem huazime. Sulmuesit e krahut: ja emrat. Jonathan iken dhe ne mes…”

Di Marzio: “Inter, per momentin vetem huazime. Sulmuesit e krahut: ja emrat. Jonathan iken dhe ne mes…”
Bujar Berishaj

“Inter, merkato, ceshtje me prioritet.”

“Qe do te thote, absolutisht sulmues krahu. Ne te gjitha menyrat, por jo ne te gjitha kostot. Mancini enderron Cercin, shume e vertete, por do te mirepriste edhe Lavezzin, e natyrshme. Emrat tjere jane alternativa, alternativa qe quhen Campbell apo Salah, jo Shaqiri qe ka karakteristika me shume te nje sulmuesi te dyte. Pelqehet Gabbiadini, i ndjekur ne Marassi edhe nga Napoli.”

“Ne keto kushte janari do te jete nje muaj i veshtire: strategjia per momentin mbetet huazim me te drejte, jo obligim, blerje. Prioriteti numer dy do te jete lojtari para mbrojtjes qe do te ndertoj lojen, nje driblues, as M’Vila dhe as Medel, me te pershtatshem ne ate se cfare kerkonte Mazzarri, por qe nuk kerkon Mancio. Kuz pershtatet mire, dhe sipas teknikut te ri duhet edhe dikush tjeter si ai. I forte. Ja pse qendron projekti Lucas Silva, qe Cruzeiro e vlereson dhe aty eshte edhe Real Madrid.”

“Tema, mbrojtesit e krahut: D’Ambrosio pelqehet, dhe nuk zhgenjen Dodo, Nagatomo mund te shkoj mire, kurse Jonathan ne fund te sezonit do te jete ne skadence kontrate dhe per momentin nuk eshte parapare ndonje rinovim. Aq me pak nje impenjim konstant. Do te perfundoj edhe kontrata e Campagnaro, Andreolli nuk duket te jete ne krye te preferencave dhe Vidic duhet te tregoj qe mund te jete i nevojshem edhe ne te ardhmen. Ja pse nje mbrojtes qendror do te ishte i nevojshem ne qeshor, jo tani. Mbayte konsiderohet si nje alternative interesante, me shume ne mes se ne krah.”

“Ceshtje prioriteti. Si ajo e sforcove te verteta, te koncetruara per qershor. Atehere kur Interi te jete i sigurte dhe i bindur per te kenaqur Mancinin ne merkato. Ne janar, letra per Babadimrin mund te mos jete e mjaftueshme”. Keshtu shprehet Gianluca Di Marzio, per merkaton e Inter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.