Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

812 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio (SKY) – Inter larg Isla-s. Ndersa Taider…

Di Marzio (SKY) – Inter larg Isla-s. Ndersa Taider…
Xhorxh Gellci

Isla po deshton, por Interi nuk e konsideron akoma nje piste te mbyllur. Per momentin tratativat jane te ndalura, Juventusi ka rimenduar perseri dhe per momentin ka vendosur ta mbaje lojtarin e krahut: Conte e ka marre me vete ne turneun ne Amerike. Per kete arsye – sic shpjegon Di Marzio ne Sky – jane rindezur pistat qe te cojne ne Van der Wiel dhe Wallace, me te parin favorit mbi te dytin.

Di Marzio flet edhe per Saphir Taider, per te cilin Pioli do te donte te qendronte tek Bologna. Mbi te jane edhe skuadra si Bayern dhe Liverpool, por Interi do te provoje ta marre, prandaj drejtuesit interista do te provojne te bejne nje oferte per klubin kuqebli per te patur lojtarin e vitit 1992.

Pervec, merkatos Interi po mendon edhe per rinovimin e Juan Jesus. Stafi i lojtarit ishte sot ne Milano per te takuar drejtuesit zikalter dhe per te diskutuar zgjatjen e kontrates. Gjithsesi, sipas Di Marzio, do te duhen takime te tjera sepse marreveshja nuk eshte gjetur akoma.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.