Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 2, 2020

Scroll to top

Top

530 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

DY HERE FESTON INTERI, DY HERE NDALET NGA VAR! Por me pas Marassi shembet nga…

DY HERE FESTON INTERI,  DY HERE NDALET NGA VAR! Por me pas Marassi shembet nga…
Inter Club Staff

Dy here perpara ne avantazh dhe dy here e ndalur nga VAR.

Keshtu, per Interin shenoi Radja Nainggolan ne pjesen e pare, por goli u anullua per nje pozicion jashte loje qe e kishte zanafillen 2 minuta perpara se te shenohej goli.

Cmenduri. VAR punon ne menyre perfekte kur eshte ne dem te Interit dhe kjo ka shume vlere kur thuhet nga zikalterit sepse kane qene ata me te demtuarit nga mosfunksioni i VAR.

Me pas ishte radha e Asamoah, i cili pa golin e tij ti anullohet pasi topi i dhene nga D’Ambrosio kishte kaluar me pare vijen.

Por ne fund, ne minutat shtese, ai qe shenoi ishte Marcelo Brozovic dhe ai shembu Marassin.

Ata qe festojne jane perseri Interistet, por kesaj radhe prej verteti dhe arbitrat nuk munden te benin asgje.

Zikalterit e mbyllin per kete jave me nje fitore te cmendur duke fituar keshtu 3 pike te cmuara.

Te mos harrojme, te marten Interi do te zbrese ne fushe menjehere ne San Siro kunder Fiorentines.

Image may contain: 1 person, outdoor

Nderkohe ne fund te ndeshjes eshte perjashtuar Spalletti nga arbitri kryesor pa shkak vetem sepse festoi golin perpara kamerave. Cmenduri edhe kjo.

TABELA E NDESHJES: 

SAMPDORIA-INTER 0-1

Shenues: Brozovic ne minuten e 94.

SAMPDORIA: 1 Audero; 24 Bereszynski, 26 Tonelli, 3 Andersen, 29 Murru; 16 Linetty (58′ 14 Jankto), 6 Ekdal, 10 Praet (59′ 8 Barreto) 11 Ramirez (92′ 7 Sala); 92 Defrel, 27 Quagliarella.

INTER: 1 Handanovic; 33 D’Ambrosio, 37 Skriniar, 23 Miranda, 18 Asamoah; 8 Vecino, 77 Brozovic; 87 Candreva (69′ 11 Keita), 14 Nainggolan (81′ 20 Borja Valero) 16 Politano (60′ 44 Perisic); 9 Icardi.

Ne pankine: 27 Padelli, 5 Gagliardini, 6 De Vrij, 10 Lautaro, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 29 Dalbert.

Tranjer: Luciano Spalletti

Arbiter: Guida. Asistent: Meli – Paganessi. Arbiter i katert: Piccinini. Var: Fabbri.

Kartona te kuq: Perjashtim per Spallettin ne minuten e 94.

Kartona te verdhe: Linetty (S), Miranda (I), Defrel (S); Borja Valero (I)

Goditje kendi: 3-12

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.