Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,239 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zamparini: “Dybala është Messi i ri, është edhe Inter. Sabatini do ta merrte që nesër në mëngjes, por nuk mundet sepse…”

Zamparini: “Dybala është Messi i ri, është edhe Inter. Sabatini do ta merrte që nesër në mëngjes, por nuk mundet sepse…”
Rinor Sopaj

Kthehet të flas për të ardhmen e Paulo Dybalas presidenti i Palermos Maurizio Zamparini. Ai i konfirmoi kontaktet me Romën dhe interesimin edhe nga ana e Interit: “Për Dybalan jemi dëgjuar me Sabatinin, është shumë i interesuar për lojtarin dhe sigurisht që ka vështirësi në merkato për shkak të gjendjes momentale të Romës – thotë presidenti për uncoureromanista.it-. Por unë ia kam rikujtuar që brenda Romës është një bankë e rëndësishme si Unicredit. Mjafton që të nxjerrin shumën e parave të cilën e kërkoj unë. Dybala është Messi i ri: e ndjekin edhe Napoli, Inter, Milan dhe Juventus. Sabatini do ta merrte qysh nesër në mëngjes, por duhet t’i kaloj këtë probleme. Roma do të ishte një qytet i mirë për lojtarin”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.