Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

675 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Mauro Icardi eshte nje hap larg PSG: ja zhvillimet me te reja!

E FUNDIT – Mauro Icardi eshte nje hap larg PSG: ja zhvillimet me te reja!
Inter Club Staff

Lajmet e fundit qe vijne ne keto caste nga Italia jane shume shpresedhenese per sa i perket shitjes se Mauro Icardit ne France. 

Me sa duket kemi nje marreveshje maksimale ndermjet Interit dhe PSG per transferimin e lojtarit ne Ligue 1 por ka te reja edhe per sa i perket tratatives Mauro-Inter.

Sipas Sky Sport ne keto minuta eshte arritur nje marreveshje maksimale ndermjet Marottes dhe lojtarit (nepermjet perfaqesuesve te tij) per rinovimin e kontrates ne rast huazimi.

Ne kete moment po diskutohet per te mbyllur detajet e huazimit dhe te drejten e blerjes ne rast se PSG do e shfrytezoje ate ne fund te sezonit.

Behet fjale per nje operacion qe do te sjelle ne kasat e Interit rretjh 70 milione euro nese PSG do te vendose per ta blere ne fund te sezonit. 

Nderkohe per Icardi-PSG shkruan ne keto caste edhe kanali i famshem francez RMC.

“Mauro Icardi do te jete nje futbollist i PSG. Nuk ka asnje dyshim per kete dhe Icardi do te marre nje avion ne oren 15:00 qe e dergon ne Paris.”

“Ai pritet rreth pasdites qe te firmose kontraten e tij me skaudren pariziene. Por priten konfirmime te tjera natyrisht nga Italia.”

Keshtu, Icardi ne keto minuta eshte me te vertete shume afer PSG. Qendroni me ICA per cdo lajm te fundit rreth kesaj tratative.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.